Eğitime Destek Ol

Eğitim sistemindeki zorunlu uzaktan eğitim uygulaması öğrencilerin kolay adapte olacağı bir süreç olmayacaktır. Biz de matematigo olarak bu konuda daha önce yapılan çalışmaları inceledik ve birlikte hareket etme kararı verdiğimiz online destek eğitimleri veren bir kurumla birlikte www.egitimedestekol.com sitemizi açtık.

Eğitime destek ol projesi, müfredat kapsamında hazırlanan dersler, denemeler, testler yardımıyla öğrencinin okul başarısını artırmayı hedefleyen bir eğitim portalıdır. Portal, oyunlar, okumalar, çizgi filmler ile eğlenceli ve öğrenciye ders çalıştırmanın yanında eğlendirerek hoş vakit geçirmeyi hedefleyen bir anlayışla hayata geçirilmiştir.

Bu projedeki birincil amacımız uzaktan eğitim konusunda maddi açıdan imkansızlıklar yaşayan dezavantajlı öğrencilerle , bu öğrencilere destek olabilecek iyi yürekli, yardımsever insanları şeffaf ve izlenebilir bir platformda bir araya getirmektir.

Matematigo Eğitim Teknolojileri A.Ş olarak eğitimin yaygınlaşması kadar, fırsat eşitliğinin de sağlanması konusunda hepimize büyük görevler düştüğünü düşünüyoruz.

Bu anlayışla dezavantajlı çocuklarımızın daha nitelikli bir eğitim alabilmelerine aracılık etmek ve bunu yaparken de Türkiye’de ilk defa şeffaf, izlenebilir bir sistem kurmak için www.matematigo.com portalımızda DESTEK İSTİYORUM ve BAĞIŞÇI OL diye iki yapı kurduk.

Bu yapılar birbiriyle haberleşen ve bağışçı olanların bağışı kime yaptığını görerek seçebileceği, isterse daha sonra değiştirebileceği olabildiğince şeffaf ve izlenebilir bir süreci yansıtmaktadır.

Eğitime destek olmak için yapılması gereken tek şey, destek isteyen öğrenci listesine bakıp bu listeden istediği kadar kişiyi seçip bunlar için lisans kodu satın almak ve destek talep eden öğrencilere bu kodları ulaştırmaktır.

Eğitime Destek Ol